ATRIUM KOSZALIN

Twoje Centrum Handlowe!

KOSZALIN

Szukając na mapie Polski miejsca na zasłużone wczasy, często spoglądamy na jej północne granice. Nad Bałtykiem położonych jest kilka miejsc, które w okresie wakacyjnym są wręcz oblegane przez turystów. Jeżeli szukamy ciekawego punktu na nasze wczasy warto zwrócić uwagę na Koszalin. Jest to miasto, położone na Pobrzeżu Koszalińskim nad rzeką Dzierżęcinką w północno-zachodniej części wybrzeża, w województwie zachodniopomorskim. Od północy graniczy z jeziorem Jamno a od południowego-wschodu z jeziorem Lubiatowo Północne. Jeżeli dodamy do tego fakt, że Koszalin dzieli od Bałtyku tylko 11 km, zauważymy, że jest to miasto bardzo związane z wodą. I jest to niewątpliwie jego duży atut.

Jezioro Jamno może być idealnym miejscem na wczasy dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, bowiem od lat jest to ulubione miejsce dla fanów sportów wodnych, m. in. kajakarzy czy żeglarzy. Bez problemów można wypożyczyć sprzęt w jednej z wielu wypożyczalni czy przystani żeglarskich. Swoje miejsce mogą tu również znaleźć fani windsurfingu czy kitesurfingu. 

Pozostając w wodnych klimatach warto wspomnieć o Parku Wodnym Koszalin. Jest to jeden z najnowocześniejszych, a jednocześnie największych aquaparków na terenie naszego kraju. Został przepięknie usytuowany u podnóża Góry Chełmskiej, w otoczeniu lasów i terenów zielonych.

Zjeżdżalnie w Parku Wodnym

Miasto jest zresztą znane z tego, że mocno stawia na ekologię i ceni sobie przyrodę. 

Ponad 40% Koszalina stanowią bowiem tereny zielone: parki i lasy. Jest to wręcz wymarzone miejsce dla osób które chcą odpocząć od betonowej puszczy wielkich miast, a jednocześnie nie żegnać się z cywilizacją. Jednym z największych, a na pewno najpiękniejszym parkiem w mieście jest Park Książąt Pomorskich w Koszalinie. Usytuowany w dolinie rzeki Dzierzęcinki.

Dla wczasowiczów ceniących sobie przyrodę czeka również Papugarnia Koszalin. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym ptaki latają swobodnie nad głowami odwiedzających. Idealne miejsce dla całych rodzin. Drugim wartym zobaczenia obiektem jest Motylarnia.

W Koszalinie możemy zobaczyć również kilka ciekawych założeń muzealnych. 

Oprócz koszalińskiego muzeum, na terenie miasta znajduje się również Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, w którym możemy podziwiać sprzęt, będących w dawnych czasach na uzbrojeniu wojsk obrony przeciwlotniczej Wojska Polskiego. Gratka dla fanów militariów.

Miasto ma oczywiście również swoje zabytki. Wartym odwiedzenia jest chociażby Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czy piękny modernistyczny ratusz.

Koszalin zapewnia dobrą bazę noclegową

Zadowoleni będą zarówno turyści ceniący sobie noclegi w hotelach, którzy mogą zakwaterować się np. w Hotel City, czy w Hotelu Bursztynowy Pałac, jak również ci, którzy chcą wynająć przytulny pokoik od prywatnych właścicieli.

KOSZALIN NA MAPIE

© Atrium Koszalin, Twoje Centrum Handlowe