ATRIUM KOSZALIN

Twoje Centrum Handlowe!

USTRONIE MORSKIE

Ustronie Morskie to miejscowość letniskowa położona nad Morzem Bałtyckim. Idealna do zaplanowania wakacyjnego wypoczynku. Różnorodność miejsc noclegowych jest duża. Hotele, domy wypoczynkowe czy pensjonaty przedstawiają bogate oferty dla swoich gości. Najlepiej przekonać się o tym osobiście rezerwując noclegi w Ustroniu Morskim. Oprócz ciekawego designu, pensjonaty i hotele oferują szereg dodatkowych udogodnień. Baseny, place zabaw czy siłownie – każdy znajdzie coś dla siebie. Położenie miejscowości sprawia, że jest ona atrakcyjna turystycznie.

Aktywnie ku naturze

Ustronie Morskie znajduje się w województwie zachodniopomorskim nad Zatoką Pomorską, na wybrzeżu Słowińskim. Osoby ceniące sobie kontakt z naturą, mogą zwiedzić Słowiński Park Krajobrazowy. Liczne jeziora, łąki, lasy i ruchome wydmy sprawią, że wczasy staną się jeszcze bardziej przyjemne i dostarczą pozytywnej energii.

Wypoczynek umilą przede wszystkim wypady na miejscową plażę, na której znajdują się dwa spacerowe mola.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż woda w tym regionie należy do najczystszych na polskim wybrzeżu. Aktywni wczasowicze mogą wybrać się na przejażdżki rowerowe. Szlak prowadzący w kierunku Lasu Kołobrzeskiego dostarczy pięknych widoków i bliskiego kontaktu z przyrodą. Prowadzi on do najstarszych dębów w Polsce: „Bolesława” liczącego sobie 800 lat i ,,Warcisława”, który ma 640 lat. Turyści, którzy wolą spacery od rowerów, mogą wybrać się do Kołobrzegu lub Gąsek. Szlak, który prowadzi do tych miejsc, jest częścią Międzynarodowego Szlaku Turystycznego wiodącego z Brest we Francji do Braniewa w Polsce.

Spróbuj nie spróbować

Dla smakoszy również znajdą się ciekawe atrakcje. Przystań rybacka i zacumowane w niej kutry, same w sobie wyglądają ciekawie. Dodatkowo ryby złowione przez rybaków można kupić w miejscowych restauracjach, smażalniach czy wędzarniach.

Ciekawą alternatywą na spędzenie wakacyjnego popołudnia jest również Skansen Chleba. 

Wczasowicze mogą spróbować pieczywa wypiekanego tradycyjną, starodawną metodą. Chleb sarmacki, upieczony w 120–letnim piecu, jest przygotowywany na specjalnym zakwasie. Skansen oferuje także warsztaty, podczas których można spróbować swoich sił i na chwilę zostać piekarzem, a także obejrzeć przedmioty, które wykorzystywane były w dawnych czasach do produkcji pieczywa.

Wypoczynek pełen możliwości

Wczasy w Ustroniu Morskim to nie tylko wypoczynek na pięknej plaży, spacery nadmorskimi uliczkami czy mile spędzone chwile na dobrym posiłku w pobliskich restauracjach i smażalniach. To także bliski kontakt z naturą, ciekawe obiekty do zwiedzania i bliższego poznania miejscowej historii, a także możliwości, aby aktywnie spędzić czas z najbliższymi. Jeśli pogoda podczas wypoczynku nie dopisze, turyści mogą wybrać się do miejscowego aquaparku i skorzystać z oferowanych tam atrakcji. Dobra opcją jest także wycieczka do pobliskich miast i miejscowości, ponieważ Ustronie Morskie położone jest niedaleko Kołobrzegu, Koszalina czy Mielna.

USTRONIE MORSKIE NA MAPIE

© Atrium Koszalin, Twoje Centrum Handlowe