ATRIUM KOSZALIN

Twoje Centrum Handlowe!

SIANOŻĘTY

Sianożęty to nadmorska miejscowość letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, około 1 km na zachód od Ustronia Morskiego. Jeśli więc nie lubisz nadmiernych tłumów, to jest to idealne miejsca dla Ciebie na wczasy. Zwłaszcza że Sianożęty oferują dużo możliwości wypoczynku, zarówno aktywnego, jak i biernego. Przede wszystkim miejscowość położna jest nad Zatoką Pomorską na Wybrzeżu Słowińskim, dlatego dysponuje strzeżonym letnim kąpieliskiem morskim. Do tego dochodzi szeroka piaszczysta plaża o długości około 1400 m. 

Noclegi w Sianożętach - co wybrać?

Jeśli należycie do miłośników kąpieli morskich lub słonecznych, warto zdecydować się na nocleg w pobliżu ulicy Lotniczej, Ku Morzu czy Kwiatowej. Wtedy do plaży będziecie mieć zaledwie od 200 do około 500 metrów w linii prostej, w zależności od wybranego ośrodka wypoczynkowego. Warto skorzystać z takiej okazji, zwłaszcza że do Ustronia Morskiego, oddalonego zaledwie o około 1 kilometr dojedziecie na piechotę plażą, ciesząc się szumem fal, ciepłem słońca i piaskiem pod stopami. Na miejscu czekają na was dwa mola spacerowe, wychodzące prosto do morza oraz przystań rybacka, wyposażona w wyciąg linowy, który zapewni Wam moc atrakcji.

Czym są jednak rodzinne wczasy bez odrobiny edukacji? Dla poszukujących wiedzy polecamy serdecznie Skansen Chleba, położony przy trasie Kołobrzeg-Koszalin, oferujący nie tylko wszelkie informacje na temat wypieku pieczywa, ale również prelekcje dotyczące historii młynarstwa i piekarnictwa. Sam skansen jest stylizowany na XIX-wieczną chatę, w której można skosztować staropolskiego jadła oraz samodzielnie upiec chleb w piecu opalanym drewnem. Jest to niezwykła gratka, zwłaszcza dla najmłodszych.

Sianożęty

Dwie trasy rowerowe

Dla preferujących bardziej aktywny wypoczynek Sianożęty mają do zaoferowania dwie trasy rowerowe: Międzynarodową Trasę Rowerową nr 10 biegnącą wzdłuż brzegu morskiego, która łączy się też z Błękitnym Szlakiem Pieszym i Rowerowym, oraz szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie o długości 23 km.

Dla preferujących bardziej piesze wycieczki dostępny jest Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9, którym można dojść aż do latarni morskiej w Gąskach, trasa liczy około 9 km, lub do Kołobrzegu, tutaj trzeba iść 10 km. Z przedstawionym szlakiem pieszym łączy się też Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10. Poza przedstawionymi opcjami można się też zdecydować na Szlak Pieszy o nazwie Najstarsze Dęby w Polsce. Trasa liczy 31 km i prowadzi między innymi do dębu "Bolesław", który ma około 800 lat oraz do "Warcisława", który liczy sobie 640 lat. Warto przejść się wszystkimi trasami, co będzie jednak wymagać noclegu. Sianożęty mają w tej kwestii dość szeroki wybór więc każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy przyjechał z rodziną, czy sam.

PLAŻA SIANOŻĘTY

Sianożęty w sam raz na wakacje

Jak widać, wczasy w tej nadmorskiej miejscowości oferują możliwość zarówno aktywnego wypoczynku, jak i biernego. Nie ważne czy wolisz wylegiwać się na plaży, czy preferujesz zwiedzanie z siodełka roweru, w Sianożętach nuda Ci nie grozi. Przyjedź i spraw sam jak można spokojnie wypoczywać nad polskim morzem.

SIANOŻĘTY NA MAPIE

© Atrium Koszalin, Twoje Centrum Handlowe