ATRIUM KOSZALIN

Twoje Centrum Handlowe!

MIELENKO

Marzą Ci się wczasy nad morzem ale nie lubisz zgiełku, tłumów i wielkich miast? Proponujemy Mielenko. Jest to idealne miejsce na prawdziwy niczym niezakłócony wypoczynek. Mielenko to niewielka nadmorska wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Mielno. Jako, że tuż obok znajduje się Mielno, kiedy będziesz miał ochotę na trochę rozrywki, wyjście do restauracji albo większe zakupy wystarczy kilka minut piechotą.

Mielenko jest bardzo urokliwą wsią. Nie zabraknie tu pięknych miejsc do spacerowania, szlaków rowerowych do aktywnego spędzania czasu, czy plaży do poopalania się. Jakikolwiek by nie był Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, nie będziesz miał tu problemu z jego realizowaniem.

PLAŻA Główną atrakcją turystyczną Mielenka jest nadmorska plaża. Plaża w Mielenku pokryta jest drobnym piaskiem. Jest dość szeroka, i co najważniejsze, zwłaszcza w sezonie - nie jest zatłoczona. 

ALEJA LIPOWA - Idealna atrakcja dla miłośników przyrody i spacerów. Aleja Lipowa to droga prowadząca z Mielenka do Mielna o długości około 2,5 kilometra, która od 2014 roku jest chronionym prawnie pomnikiem przyrody. Wzdłuż niej rosną ponad 150-letnie lipy. Drzewa te wspaniale wyglądają zarówno wiosną kiedy zakwitają, jak i jesienią gdy liście zmieniają kolor.

Szlaki rowerowe

Dla miłośników aktywnego wypoczynku polecamy zabrać ze sobą rower, lub sprawdzić czy Twoje miejsce noclegowe nie udostępnia rowerów gościom, gdyż przez Mielenko przebiega kilka szlaków rowerowych.

Szlaki rowerowe przechodzące przez Mielnko:

  • Mała Pętla (7 km)
  • Duża Pętla Wiatrakowa (39 km)
  • Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10 (91,2 km) - Szlak ten jest fragmentem Międzynarodowego Szlaku Rowerowego Wokół Bałtyku. Jest to trasa bogata w piękne krajobrazy, poprowadzona wzdłuż morskiego wybrzeża. Na początku trasy napotkamy ciekawe wybrzeże klifowe.

Ogrody Tematyczne Hortulus 

Ogrody Tematyczne Hortulus to idealna atrakcja dla wielbicieli natury i piękna. Ogrody zlokalizowane są w Dobrzycy, oddalonej od Mielenka o jedyne 16 km, do której dojazd samochodem zajmie Ci zaledwie kilka minut. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem, kulturą różnych narodów, ogrody zmysłów w stylu angielskim: barwa, woń, szum, cisza, oraz ogrody baśni: góra Trolli, ogród Baby Jagi.

NOCLEGI

W Mielenku znajduje się około 50 obiektów noclegów. Jak na taką małą miejscowość naprawdę jest w czym wybierać. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać w zależności od preferencji, posiadania dzieci czy zwierząt między domkami, apartamentami, pokojami na wynajem a nawet pensjonatami czy willami. Przy wyborze noclegu warto zwrócić uwagę na to czy na przykład właściciele udostępniają gościom rowery. 

MIELENKO NA MAPIE

© Atrium Koszalin, Twoje Centrum Handlowe