ATRIUM KOSZALIN

Twoje Centrum Handlowe!

SARBINOWO

Sarbinowo jest bardzo popularną letniskową wioską, do której co roku przybywa mnóstwo osób. Położona jest w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Zlokalizowana jest w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku dla każdego z nas. Jest miejscowością raczej letniskową, ponieważ na stałe zameldowane jest tylko ponad 500 osób. Ale w sezonie pojawia się tu mnóstwo turystów, którzy doceniają walory tej uroczej miejscowości i rezerwują noclegi w Sarbinowie. Co wcale nie dziwi - bo Sarbinowo cieszy się dobrą sławą jako miejscowość wypoczynkowa zarówno dla osób indywidualnych, ale przede wszystkim dla rodzin z dziećmi.

Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w Sarbinowie?  

Przede wszystkim będąc nad morzem nie możemy ominąć plaży, w końcu tak naprawdę po to udajemy się w to miejsce. Plaże umiejscowione w Sarbinowie są bardzo czyste oraz co najważniejsze strzeżone. Przy plaży znajduje się kamienny mur, który chroni wybrzeże przed uderzającymi falami. Idealnym miejscem na nasze wczasy promenada nadmorska, nazywana wyjątkową. Dlaczego? Sarbinowo kilkanaście lat temu leżało zbyt blisko morza, więc fale coraz bardziej zbliżały się do lądu. Władze postanowiły stworzyć deptak, na którym obecnie znajduje się wiele restauracji, kawiarek czy sklepów z pamiątkami.

12 kilometrów od Sarbinowa znajdują się Ogrody Tematyczne

W ogrodach znajdziemy różne rodzaje kompozycji kwiatów oraz innych roślin, są idealnym miejscem do wypoczynku, a dodatkowo jak naturalnym. Wybierając się tu, zwracamy uwagę na piękno przyrody. Możemy je kojarzyć z labiryntu, który jest największym labiryntem grabowym. Cała powierzchnia ogrodów zajmuje 4 ha. 

Za najważniejszy zabytek jest uznawany kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, stworzony w stylu neogotyckim. Powstał w 1856 roku. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ znajdują się w nim pozostałości z XIX wieku. Cechą najbardziej charakterystyczną tego kościoła są piękne witraże.

Sarbinowo

Wybierając się na wyjazd do Sarbinowa powinniśmy także zadbać o nocleg

Wiele ofert znajdziemy na stronach internetowych, ale warto wcześniej skontaktować się z właścicielami domków lub hotelów. Ile kosztują noclegi w Sarbinowie? Aktualnie cena za domek wynosi około 30 zł od osoby, ale latem cena zwiększa się, lecz oferty są bardzo korzystne.

Sarbinowo z lotu ptaka

SARBINOWO

Z pewnością znajdziemy miejsce dla nas, Sarbinowo oferuje nam domki stworzone idealnie pod nas i nasze potrzeby.

Znajdziemy domki w Sarbinowie stworzone specjalnie dla rodzin z dziećmi, dodatkiem przy nich są place zabaw, ale i domki dla par czy znajomych. Pamiętajmy, że oferty są zazwyczaj aktualne w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień czy wrzesień i wtedy domki nad morzem cieszą się największym zainteresowaniem.

Sarbinowo jest wioską, którą z pewnością trzeba odwiedzić

 Piękne widoki, mniejsza liczba osób na plaży w porównaniu do innych miejscowości położonych kilka kilometrów dalej sprzyja temu, że co roku coraz większa liczba decyduje się na przyjazd i wypoczynek w Sarbinowie. 

SARBINOWO NA MAPIE

© Atrium Koszalin, Twoje Centrum Handlowe